“LÖSEMİ İLE MÜCADELEDE SEVGİ EN DEĞERLİ İLAÇTIR”
02 Kasım 2022

Hastanemiz Başhekimi Uz.Dr.Z.Gülsevin ŞİMŞEK, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

Başhekim Şimşek; “Lösemili Çocuklar Haftası; Lösemi tedavisi gören yavrularımızın, küçücük bedenlerinde kocaman birer yürek taşıdıklarını, hayata tutunmak için aileleri ile birlikte sarf ettikleri çabanın ne denli önemli olduğunu, toplumsal olarak hatırlamamız ve unutmamamız gereken bir haftadır” dedi.

Löseminin, günümüzde tedavi edilebilen bir hastalık olduğuna değinen Başhekim ŞİMŞEK; “Lösemi tedavisi gören yavrularımızın, motivasyonlarının sevgiyle ve şefkatle yüksek tutulması, gördükleri tedavi kadar önemlidir. Lösemili çocuklarımızın en temel ihtiyacı sevgi ve umuttur. Sevgi en değerli ilaçtır.

losemili-hafta-manset.jpg

Hastalığın erken teşhis edilmesi ise hastalıkla mücadelede başarı oranını arttıran, önemli bir faktördür. Bu nedenle ailelere büyük görevler düşmektedir. Biz sağlık çalışanları olarak, hem lösemili çocuklarımızın hem de ailelerin yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isterim.

Lösemili Çocuklar Haftası etkinliklerinin, toplumumuzda bu konunun hak ettiği farkındalığın oluşturmasına vesile olmasını temenni eder, Lösemi ile mücadele eden tüm çocuklarımıza acil şifalar dilerim” ifadelerini kullandı.