Verimlilik Uygulamaları Toplantısı
09 Kasım 2018Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından, sekizincisi düzenlenen 2018 Verimlilik Uygulamaları
Bilgilendirme Toplantısı, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale Sağlık Müdürlükleri ve bağlı hastaneleri yöneticilerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
Edirne İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz KALKAN konuşmasında, sekizincisi düzenlenen Verimlilik Uygulamaları Bilgilendirme
Toplantısına katılan sağlık yöneticilerine ve toplantıya katılan herkese “Hoş geldiniz” diyerek, toplantının verimli geçmesini temenni etti.
Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof.Dr.Murat ALPER, yaptığı açılış konuşmasında;

“Sayın Rektörüm, Sayın Müdürlerim, değerli arkadaşlarım hoş geldiniz. Trakya Üniversitesinde olmaktan dolayı ekibim adına büyük bir mutluluk duyuyorum.
Benim için de şahsı olarak da büyük bir onur. Arkadaşlarım bana, bu sekizinci toplantımız ama burada daha heyecanlısınız dediler.
Gayet doğal, 1986 yılında 16 yaşında geldiğim şehirde, böyle bir konuda tekrar bu büyük üniversitenin bir parçası
olarak geniş ekibimizle bulunmak onur verici bir duygu. Öncelikle bu toplantıda emeği geçen Sayın Rektörümüz, Başhekimimiz Abdullah Bey ki bizim okuldan büyüğümüzdür,
İl Sağlık Müdürü ve ekibi Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli Sağlık Ekibi
Daire çalışanlarımıza emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bugün yoğun bir toplantı gündemimiz olacak.
Acil servis, poliklinikler, yoğun bakımlar, hasta çalışan hakları, iletişim, verimlilik, ilaçlar, tıbbi cihazlar tüm alanlarda genel bir değerlendirme yapılacak.
Bu değerlendirmede şimdiye kadar sekiz bölge toplantısında edindiğimiz tecrübeleri de içerecek her toplantıda daha da kendimizi geliştiriyoruz.
Bu bölgesel toplantılarda birçok konuyu paylaşırken, öğretirken birçok konuyu da öğreniyoruz. Çünkü alana gelmeden, öğrenmek mümkün değil öbür türlü tahminlerle iş yapabiliriz.
Halbuki her yer farklı her yerin dinamiği, farklı sosyal çevresi farklı o yüzden bu toplantılardan biz de çok yararlanıyoruz.
Bu duygularla tekrar hem yoğun bir program daha sonra edindiğimiz yöntemle birçok arkadaşımıza da bir anlamda bizde ev sahipliği yapıp güzel yerler göreceğimiz için mutluyuz.
Ayrıca Sayın Rektörümüzün dediği gibi, Edirne şehrinin Payitaht olmasının yanında
Türkiye’nin sağlık tarihinde de çok büyük bir ünü var. Bu bağlamda Ratip KAZANCIGİL hocamız’ı rahmetle analım. Edirne, tıp tarihinde özel bir yeri olan şehirdir. Güzel anılar, güzel dostluklarla ayrılacağız...
Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışın ardından, iş tanımlarına göre 3 ayrı salonda katılımcıların branşlarına göre toplantılar gerçekleştirildi.