YAŞLILARIMIZ, EN KIYMETLİ HAZİNELERİMİZ
19 Mart 2024

yaslilar-haftasi-2024


Yaşlılarımız; geçmişinde edindiği tecrübelerini günümüze aktaran, milli değerlerimizin yarınlara taşınmasında en önemli rolü üstlenen, toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir.

Yaşlılara gösterilen önem ve onların birtakım sorunlarının çözümü için gösterilen çaba, o toplumun uygarlık göstergesiyle eş anlamlıdır.

Hem insanlık hem de toplumsal bir görev olarak yaşlılara, hak ettikleri hizmeti verme konusunda Bakanlığımızın attığı birçok adım bulunmaktadır. Bunların en eskisi polikliniklerimizde 65 yaş üstü hastalarımıza muayene önceliği uygulamasıdır. Bu uygulamanın yanı sıra, son yıllarda sadece yaşlı hastalara muayene ve tedavi hizmeti veren geriatri poliklinikleri yaygınlaştırılmıştır.

Ayrıca, 2023 yılından itibaren 80 yaş üstü hastaların hastaneye başvurusunu beklemeksizin, ikametlerinde muayene ve tedavilerinin sağlanması için kurulan Sağlıklı Yaş Alma Merkezi hastanemizde de faaliyete geçmiştir.

Her birey, eninde sonunda bir gün yaşlanacağını asla unutmamalıdır. Sadece yaşlılar haftasında değil, yılın her gününü birlikte yaşadığımız kıymetli büyüklerimizin yaşlılar haftasını kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyoruz.