Nice 100’üncü Ameliyata
12 Nisan 2018

Nice 100’üncü Ameliyata

Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen 100’üncü Koroner By-Pass ameliyatı Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz KALKAN’ın da katıldığı organizasyon ile kutlandı. 
Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Birimi; 30 Ocak 2017 tarihinde ilk kez uygulanan By-Pass ameliyatının, bir yıl gibi bir süreçte 100’üncüsünü gerçekleştirmenin gururunu yaşadı.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Biriminin 100’üncü vakası, kalp yetmezliği teşhisi konulan 49 yaşındaki erkek hasta D.S. oldu. Op.Dr.Devrim EROĞLU’nun operatörlüğünde gerçekleştirilen ameliyat toplam dört saat sürdü.
“Nice 100’üncü Ameliyata” teması ile düzenlenen etkinliğe Edirne İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz KALKAN, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.M.İshak YILDIRIM, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Kamil Sani ÖNGÖREN, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm.Dr.Ali KAYA, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.M.Talha SÜTÇÜ, Hastane Yöneticileri, Kalp Damar Cerrahisi ekibi ile birlikte diğer sağlık personeli katıldı.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz KALKAN göstermiş oldukları üstün gayret ve başarılı çalışmaları için tüm ekibe teşekkür etti ve Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi kardiyoloji hekimlerine, kalp damar cerrahisi hekimlerine, kalp damar cerrahisi servisi çalışanlarına, kalp damar cerrahisi yoğun bakım ve ameliyathanesi çalışanlarına çiçek ve plaket takdim ederek; “Böylesine kutsal anlamı ve yüksek değeri olan bir organizasyonu ve operasyonu 7-8 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirmek hiçbir paha ve kıymet ile ölçülemez. Emek veren herkesin ellerine sağlık. Böylesine uyumlu ve birleştirici bir ekip ruhuyla çalışan bu ekibin tüm çalışanlarına huzurlarınızda tek tek teşekkür ediyor, üstün başarılar diliyorum.” dedi.